ד''ר רוברט הופמן      Dr. Robert D. Hoffman

רופא משפחה מומחה       Specialist in Family Medicine

8Gordon Street  רח' גורדון     hoffman5@netvision.net.il

 

רפואה והומור- תרגום ספרו של אוסקר לונדון

"הרוג כמה שפחות מטופלים"- כלל מספר 9

"הרוג כמה שפחות מטופלים "

 

הקשיש שישב בקצה מיטת הטיפולים שלי הסיר את חיוכו המושלם ועטף אותו בנייר מגבת (עמדתי לבצע בגרונו בדיקה באמצעות לרינגוסקופ וביקשתי ממנו להוציא את שיניו התותבות לצורך כך).

 

אחזתי בלשונו בעזרת פד גאזה, והחלקתי את הצינורית המוארת פנימה אל מעמקי הלוע. בדיוק באותו הרגע השתחררה הנורה מקצה המכשיר וזינקה הישר אל גרונו.

 

מוכה אימה, השלכתי מידיי את המכשיר ועזבתי את לשונו, ובתוך כך הוספתי חבטה נמרצת בגבו העליון. הנורה נורתה החוצה מפיו, הועפה לרוחב החדר והתנפצה אל מול הקיר הנגדי.

 

"האם סיימת דוקטור ?" הוא התעניין, מנגב את פיו בגב כף ידו.

 

"כן אד, אני גמרתי".

 

זו הייתה עבורי הנקודה הקרובה ביותר להריגת פציינט מבלי שייתן את הסכמתו לכך. מאותו יום ואילך, השארתי את ביצוע בדיקות הלרינגוסקופ של מטופלי לידיהם האמונות של רופאי אף אוזן וגרון ולמכשירי הבדיקה היעילים שלהם.

 

בהתאם להלך הרוח הזה, איני נוהג להזריק זריקות פניצילין למטופלי במרפאה.

 

זמן קצר לאחר שהתחלתי את עבודתי, באותה העיר בה שכנה מרפאתי, רופא פנימאי כבן 40 בדק במרפאתו אישה צעירה אשר התלוננה על כאב גרון. לאחר שהבחין באודם בשקדים, הוא קבע כי מדובר בדלקת גרון סטרפטוקוקלית והזריק לישבנה 2 סמ"ק של בנזטין פניצילין. בתגובה אנאפילקטית (הלם אלרגי) היא חדלה לנשום עוד בטרם הספיקה למצמץ. על אף מאמציו ההיסטריים להחיותה, היא נפטרה על מיטת הטיפולים במרפאתו. הוא עזב את משרדו ונהג את מכונית הספורט שלו במהירות של 150 קמ"ש הישר לתוך קיר בטון.

 

איני נוהג להזריק זריקות פניצילין למטופלי.