לבכות מבצל - זה בריא...

יהב כהן

 

בצל חריף גורם לנו לבכות, אבל כמו שסבתא שלי אמרה מי שגורם לי לבכות - אוהב אותי, מחקר חדש גילה שהבצל (וככל שחריף יותר - טוב יותר) בעל פעילות אנטיאוקסידנטית חזקה ועל ידי כך מגדיל את יכולת הגוף להתמודד עם נזקים סרטניים ברמת התא.

 

אנטיאוקסידנטים שמצויים בפירות וירקות כמו פנולים ופלבונואידים הוכרזו כבעלי פוטנציאל למניעת סרטן, בגלל יכולתם להרוס רדיקלים חופשיים שיכולים לפגוע בתאים ולהעלות סיכון למחלות כרוניות כמו סרטן, מחלות לב, וסוכרת.

 

לכל אוהבי הבצל החי (ובני זוגם), עדיין לא ידוע מספר המנות הדרושות ביום כדי להפיק את התועלת המקסימלית (ואני לא קשור לארגון מגדלי הבצל- אם יש כזה דבר).

 

המחקר החדש (22 אוקטובר, אוניברסיטת קורנל, ארה''ב) גילה גם שאנשים בעלי מודעות בריאותית גבוהה יותר נטו לאכול בצלים ''חריפים'' יותר מאשר בצלים ''עדינים''.

תסמכו קצת יותר על האינסטינקטים הבריאים שלכם....

 

The results appear in the Nov. 3 issue of the Journal of Agricultural and Food Chemistry.

http://my.webmd.com/content/article/95/103466.htm

 

 

 

תפוחים מגנים מפני סרטן המעי הגס

 

An apple a day keeps the doctor away, אבל מחקר מצביע על כך שתפוחים מרחיקים גם התפתחות סרטנית במעי הגס.

 

תאכלו את כל התפוח ואל תוותרו על הקליפה שלו, שם הרכיבים הבריאים הללו נמצאים בריכוז גבוה. (מותר לא לאכול את הגרעינים...).

 

הנתונים של מחקר חדש, מראים שמרכיבים כימיקלים המצויים בתפוח הנקראים פרוציאנידינים מקבוצת הפוליפנולים, הורידו לאחר 6 שבועות את כמות הפגיעות הרקמתיות הטרום סרטניות, ב - 50%.

 

מחקר לגבי סרטן לימפומה בבני אדם הראה שאכילת 3 ויותר מנות של ירקות ביום (לא כולל תפוחי אדמה), הוריד ב- 40% את הסיכון למחלה, יחסית לאנשים שאכלו רק מנה אחת של ירק ביום. (עכשיו אני הולך לאכול גזר או תפוח).

חזרתי. גזר.

 

מהקרן העולמית לחקר הסרטן אומרים שלאחר ניתוח מחקרים רבים שנעשו לאחרונה מראה שאפשר להוריד את הסיכון לסרטן  לפחות ב- 30% - 40%  ע"י שינויים פשוטים באורח החיים כמו לאכול יותר פירות וירקות, להתעמל באופן קבוע, ושמירה על המשקל (שלנו, לא של אחרים...).

 

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/3752806.stm

 

שיהיה לכם יום טבעי ופשוט

 

יהב כהן

תזונאי קליני טבעי, רפלקסולוג ומטפל בפרחי באך,

מרצה במכללת רידמן לרפואה משלימה.

לשאלות ותגובות ניתן להתקשר 4465139-052  בין 20-22

או לשלוח מייל: yhvenv@013.net